EHF European League: HCDS Constanța vs Sporting Lisabona 27-27, în prima manșă din turul secund

HCDS Constanța a încheiat la egalitate prima manșă cu SPORTING din turul 2 preliminar al EHF European League.

block_5efefd6166899.jpgbr />

A fost un meci echilibrat, în care victoria a părut să ne surâdă, după ce am revenit de la 14-16 la pauză și am condus cu 21-17 în minutul 45, pe fondul unui joc foarte bun în apărare.

Din păcate, erorile individuale și ratările ne-au privat în ultimul sfert de oră de un succes. Meciul decisiv pentru calificarea în grupe se va disputa pe 29 septembrie, la Lisabona.