Carantină prelungită pentru Valu lui Traian, Lumina, Ovidiu, Mihail Kogălniceanu, Techirghiol și Năvodari
Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență a emis ordinele de carantinare zonală pentru Valu lui Traian, Lumina, Ovidiu, Mihail Kogălniceanu, Techirghiol și Năvodari.
![Carantină prelungită pentru Valu lui Traian, Lumina, Ovidiu, Mihail Kogălniceanu, Techirghiol și Năvodari](https://www.tomis.press/uploads/images/2020/11/image_750x_5fb7f9ade1832.jpg)
Reprezentanții Istituției Prefectului Județului Constanța au transmis faptul că în cadrul ședinței CJSU de sâmbătă, 5 decembrie, a fost propusă prelungirea carantinei pentru șase localități constănțene.
„INSP a avizat analizele de risc DSP pentru următoarele localități: Ovidiu, Lumina, Mihail Kogălniceanu, Techirghiol, Valu lui Traian și Năvodari. În urmă cu puțin timp s-a încheiat ședința CJSU în care au fost votate propunerile de prelungire a carantinării pentru 14 zile în cinci localități. Pentru orașul Techirghiol a fost votată propunerea prelungirii carantinei zonale pentru o perioadă de 7 zile. Pentru Năvodari, începând cu data de 06.12, ora 20.00”, au transmis reprezentanții Prefecturii.